Cyklistické výstelky používané při zakázkové výrobě

Exkluzivně nabízíme cyklistické výstelky vyráběné pro nás italskou firmou La Fonte, Do MTB modelů všíváme nejčastěji výstelky HD Ergonomics 3D TRS, do silničních cyklo-kalhot inovační výstelku PREDATOR 2017. Dámské cyklo-kalhoty jsou samozřejmě opatřeny tvarově menší dámskou výstelkou BUTTERFLY, nebo HD Ergo.

CYCLE PAD LA FONTE HE ERGONOMICS BEMANIAX

HDERGO3D

HD ERGOI nabízí maximální komfort na MTB vyjíždy.  Vyrobena z COOLMAX s antistatickou a antibakteriální úpravou. Na výstelce je technologie TRS – povrch s důlky, zvětšujícími plochu při sedu. Na celé ploše je perforace, zajištující lepší odvod vlhkosti.

Vnitřní pěna: 3 druhy  120 kg/m3
Tloušťka: 16mm
Počet vrstev: 4

PAD LAFONTE PREDATOR BEMANIAX

PREDATOR

PREDATOR  je revoluční model výstelky, jež se pohybuje spolu s vaším pozadím, velmi dobře větrá  a nabízí pohodlné ježdění zejména delších vyjížďkách. Vyrobena z COOLMAX s antistatickou a antibakteriální úpravou. Na celé vnitřní ploše je perforace, zajištující lepší odvod vlhkosti.

Vnitřní pěna: 3 druhy  120 kg/m3
Tloušťka: 10mm
Počet vrstev: 3

BUTTERFLY

 

Dámská výstelka BUTERFLY nabízí menší rozměr a COOLMAX  povrch  s antistatickou a antibakteriální úpravou.

 

Vnitřní pěna: 3 druhy  120 kg/m3
Tloušťka: 10mm
Počet vrstev: 3

HD ERGO

HD ERGO nabízí maximální komfort na MTB vyjíždy.  Vyrobena z COOLMAX s antistatickou a antibakteriální úpravou. Na celé ploše je perforace, uajištující lepší odvod vlhkosti.

Vnitřní pěna: 3 druhy  120 kg/m3
Tloušťka: 16mm
Počet vrstev: 4

Jak vybrat tu správnou výstelku?

Cyklistický dres s patřičnými týmovými logy je dnes neodmyslitelnou součástí cyklistiky, ovšem zcela zásadní význam pro výkon i pohodlí má dobrá cyklovložka.
Právě ta část těla – tedy sedací partie – je vystavena po dlouhé hodiny extrémnímu namáhání. Sami dobře víte, co dokáže udělat nesprávný tvar či sklon sedla nebo nesedící kalhoty s Vaším pozadím. Pokud jste se právě nestrefili při výběru, stává se pak každá vyjížďka utrpením, končícím krvavými odřeninami. Začínající adepty cyklistika taková skutečnost může od kola odradit úplně.


Několik rad, jak vybrat tu správnou cyklovložku

Prvním předpokladem dobře fungující vložky jsou ovšem dokonale padnoucí kalhoty, které nesmí nikde tlačit či jinak tísnit, ovšem na druhou stranu musí dokonale obepínat všechny partie a zajistit dokonalé přilnutí vložky k tělu, bez možnosti jejího posouvání během jízdy. Ovšem ani „dokonalá vložka nepomůže při špatné volbě sedla.

Měkká sedla bez dostatečné opory Vám při delší vyjížďce sedací partie dokonale „rozžvýkají“. Takové sedlo se hodí opravdu pouze pro cestu do hospody, či pro rohlíky. Pro výkonnostní cyklistiku je proto je třeba volit sedlo dostatečně pevné, správně široké a samozřejmě respektující anatomii – tedy pánské či dámské.

Tak jako jsou dnes kola s geometrií uzpůsobenou mužské či ženské postavě, je samozřejmé, že především vložka musí toto dělení zásadně splňovat, protože právě v těchto partiích opravdu nejsme UNI.

I posed na sedle je diametrálně odlišný, zatímco muži sedí na pánevních kostech, u žen je tlak více soustředěn na kost stydkou. Tomu pak odpovídá i jiné tvarování a postrování jednotlivých vložek. Dalším kriteriem je pak způsob užití vložek – tedy styl či typjízdy. Jinou vložku bude preferovat cykoturista sedící v sedle dlouhé hodiny a dny při své dovolené, jinou vložku použije závodník při XC disciplíně, kdy v sedle kola tráví absolutní minimum času. Abychom Váš výběr správné vložky co nejvíce usnadnili, uvádíme u každého typu vložky doporučení pro její využití.

Pin It on Pinterest

Share This