Jak jsi byl spokojený s minulou sezónou?
Minulá sezóna byla naprosto fantastická. Poprvé jsem vyhrál závod, poprvé jsem dojel úplně poslední, poznal jsem spoustu super bajkerů a získal zkušenosti k nezaplacení. Podařilo se mi udržet slušnou formu od dubna do září, takže i výsledkově to byla sezóna nad moje očekávání. Hodně jsem se posunul v technice, za což patří obrovský dík jičínský bandě, že mě vzali mezi sebe a pomáhají mi posouvat se dál.

Na jaký závod se letos nejvíc těšíš?
Momentálně čekám na to, až mi srostou vazy v kotníku, takže sezóna je zatím s otazníkem. Chci se dobře připravit na Sudety a MTB trilogy- to jsou závody s tak úžasnou atmosférou, že je chce člověk jet zas a znova. No a pak samozřejmě domácí Jičínská padesátka, to je srdcovka.

Pokud vím, jsi bývalý veslař. Proč si s tím seknul?
Vesloval jsem 12 let a dalo mi to do života hrozně moc. Ve 22 letech jsem nechal školy a šel jsem na zkušenou do pražské Dukly. Tam jsem nakonec zjistil, že ve veslovaní díru do světa neudělám, takže byla jasná volba začít pracovat a věnovat se rodině.

Jak se díváš na problém řidič/cyklista?
Já osobně se snažím jezdit víc na kole, takže na silnici jdu jen, když je to nezbytně nutné. Je pravda, že v dnešní uspěchané době to je pro cyklistu na silnici masakr. Řidič by si měl hlavně uvědomit, jak je ten cyklista oproti němu zranitelnej. Je to hlavně o mentalitě a myšlení lidí. V jiných zemích Evropy se řidič s cyklistou vzájemně respektují, tak proč by to nešlo i tady?

Proč právě BEMANIAX?
Na závodech v Bělohradě 2017 sem stál u výsledků a říkal jsem mému budoucímu tchánovi „Hele z tohodle týmu mě nikdo nepředjel, to bych za ně mohl jezdit“… o 2 dny později volal Bláža 😊

Pin It on Pinterest

Share This