MS UCI Cyklokros Tábor 16.11.2019

Slunečná podzimní sobota v Táboře v sobotu 16.11.2019.  Naše účast na Světovém poháru v cyklokrosu v Táboře  dopadla nad očekávání.  Velmi milé překvapení jak úrovní závodu, což se dalo očeávat, tak i areálem a atmosférou v něm. Tradiční, množstvím diváků evidentně  oblíbená a velmi dobře zajištěná akce v malém a přehledném areálu. Předvedli jsme se tam letos porvé a rádi se budeme účastnit i v dalších letech. Doporučuji návštěvu všem fandům cyklistiky a snad jediné, co by jsme tam měli jako fanoušci zlepšit je vlastní fandění.  Asi proto že jsme neměli v mužích zastoupení byl ten divácký ryk takový nějaký vlažný…Mě osobně zklamal, stejně jako na bedřichovském ČT Author Cupu,  přístup České Televize, Tou kamerou prostě nešvenknou na nic jiného než na trasu a závodníky. Pro expo zónu (si za tu reklamu nezaplatili..) a pro pořadatele škoda, nepřenesou tak nic z hezké atmosféry závodu…  

Výstelky La Fonte na 2020

i v příštím roce zůstaneme věrni zavedeným výstelkám od italské firmy LaFonte a do nabídky zařadíme také novinku  – výstelku JANUS, kterou ukážeme v lednu 2020.  Nahoře vidíte letošní modely,které se osvědčily a  ve kterých budeme nadále pokračovat – zleva zelená ekoedice HORIZON z recyklované pěny,   pro silničáře i bikery zajímavý Predator s nešitým  středem, černá edice Gold Edition s parádním povrchem BIOmesh a vpravo osvědčenou a již deset let používanou výstelku HD ERGO s perforací a důlkama. Přátelé, vaše zadky se můžou těšit!

a tentokrát Láďa Kopecký
Už trénuješ na letošní sezónu?
Ano, již jsem začal, ale začátek pro mne nebyl moc příznivý. Po měsíci trénování jsem měl náběh na angínu, které jsem se nemohl zbavit 14 dní, a nyní se mi opět vrátila bolest kolene, ale i s tím se poperu a hurá jezdit dát, aby byli co nejlepší výsledky. Celkem mám najeto něco přes tisíc km.

Kolik jsi najel minulý rok km?

Někomu to bude připadat málo, ale pro mne to byl životní rekord 🙂 najel jsem cca 4.000,- km.

Kolikrát jsi jel na kole pod parou? 

Odpověď je jasná, ale náhodou to bude číst nějaká osoba, co nám má pomáhat a chránit a měl bych poté problémy, takže oficiálně na kole pod vlivem nejezdím 😉 . „Neoficiálně se najdou situace, kdy se na kole jezdí pod parou, třeba loni jsem byl na oslavě narozenin a jezdili jsme na kole určitou vzdálenost za co nejdelší dobu, ale střízlivý jsme určitě nebyli :-D.

Máš nějaké oblíbené cyklistické destinace v ČR, o které se chceš podělit?

Jelikož pocházím z podhůří Orlických hor, tak moje oblíbené cyklotoulání probíhá po Orlických hřebenech. Je zde krásná příroda, málo lidí a člověk nikdy neví, jaké zde panuje počasí. Pamatuji se, že jsme jednou s týmovým kolegou Davidem Pourem vyrazili od rodičů jezdit na hřebeny, u nás bylo krásně a na hřebenech sníh. Turisti na nás koukali jako na blázny, protože jsme měli letní oblečení a oni zimní, ale byla to paráda. Jinak krásně je všude tam, kde se dá jezdit.

Proč právě bemaniax?

V tomto týmu jsou super lidi. Myslím tím jak závodníky, tak i ty, co se o nás starají v zázemí závodu. A samozřejmě nesmím zapomenout na skvělé oblečení od bemaniax, které mi pomáhá jak v závodech, tak i při projížďkách v mém okolí.

Stánek na FOR BIKES 2019

O víkendu 29.-31. březen vystavujeme na výstavě For Bikes

získali jsme výstavní plochu v hlavní hale a tak jsme to pojmuli reprezentačně a whoop … dostali jsme cenu za druhou nejhezčí expozici … díky, díky  ještě by to mohlo být spojené s vylepšenou cenou na další ročnk. 

Jaru křížková

Jaký výsledek považuješ za svůj největší sportovní úspěch a jaký máš vysněný?
Začala jsem jezdit závody asi před třemi lety, brala jsem to jako možnost si projet trasy v různých místech po Česku, kam bych se sama nevydala. Když navíc přišel nějaký ten úspěch, byl to příjemný bonus, který samozřejmě nabíjí a nakopne! Musím říci, že první závod, který jsem kdy vyzkoušela, byl kvadriatlon, kde byly zařazeny i mé oblíbené kolečkové brusle a hned z toho bylo druhé místo celkově v ženách. Jelikož znám pouze jediný kvadriatlon po Česku, přidala jsem cyklo závody, nejdříve pouze bajky.

V loňském sezoně bych k nejlepším výsledkům zařadila vítězství v silničním Českolipském poháru a první místo v kategorii a celkově druhé místo v ženách v rámci série závodů Road Cup 2018 , serie Road Maraton. Do série patří např. „výživné“ závody Beskyd Tour po vrcholcích Beskyd v délce 150 km s cca 3 tisíci převýšení (1. místo celkově ženy) a Krušnoton s trasou 250 km s téměř 5 tisíci převýšení (1. Češka, 2. věková kategorie, 3. ženy celkově).

Ráda bych někdy vyzkoušela alpské etapové maratony.

Kolik km týdně je v tvém osobním tréninkovém plánu?
Jelikož mám práci, kde si musím určitý počet hodin „odsedět“ v kanceláři a do toho běžné záležitosti života, plánuji trénink většinou nahodile, podle časových možností. Což samozřejmě ideální není, ale sportuji zejména pro radost 😊

Pokud zrovna nesedíš na kole, kde tě může člověk najít?
V zimě v sauně, na lyžích nebo nově i v bazénu, v létě v přírodě, u moře, v kavárně, v dobré restauraci.

Nějaká cyklistická destinace, kterou bys doporučila?
Určitě Mallorca. A chtěla bych vyzkoušet Kanárské ostrovy (třeba všechny).

Proč právě BeManiax?
Musím říci, že mne sportovní oblečení této značky zaujalo na první dobrou, vídala jsem stánky BeManiax na cyklistických akcích a nikdy jsem neodolala jít si oblečení blíže ohmatat (super materiál) a prohlédnout. Druhou věcí, která mne zaujala, je určitá jinakost a neupjatost (ať už designu oblečení nebo lidí kolem firmy a v teamu)

Martin Vitnar

Kolik jsi v minulém roce najel?
Díky zranění, kterém mě potkalo na začátku sezóny necelých 5.500km.

Jaký závod byl pro tebe v roce 2018 nejtěžší a proč?
Jelikož jsem loni stihl pouze 3 závody, tak určitě KPŽ Hustopeče. Udělal jsem zásadní chybu a večer před závodem jsem přehnal saunu a nedoplnil jsem minerály a od začátku závodu jsem měl křeče, školácká chyba.

Už ses začal připravovat na letošní sezónu? Vytyčil sis nějaký cíl?
Ano, začal jsem se připravovat. Budu se snažit co nejvíc to půjde chodit najíždět kilometry ven, ale určitě zapojím do přípravy i trenažér. Jeden cíl rozhodně mám a to zvládnout celou sezónu bez zranění a zlepšit si časy na všech závodech, které jsem již absolvoval.

Máš nějakou vtipnou historku za tu dobu, co jezdíš?
Už je tomu pár let, co jsem s kamarády jel na závody, a kousek od startu přišla hrozná rána do helmy, říkám si, sakra co to??? A kamarád se směje „nojo, podělal tě pták a fakt mega moc.“

Martine, proč právě Bemaniax?
Sedím v práci a zpráva od kamaráda Davida, že nejezdím špatně, jestlli bych nechtěl jezdit za beManiax Madbike, tak jsem měl radost a řekl jsem jasně a dokud mě nevyhodí, tak zůstanu.

Monika Klapková

Pokud by sis mohla vybrat mezi Bradem Pittem a novým dresem od Bemaniax byl by to?
Brad je hezký chlap, má charisma, ale já jsem ze světa sportu, který je obklopen přírodou, cykloblázny, takže dres je na prvním místě s tím, že jsem si oblíbila barvy a design bemaniaxu 🙂

Kdo je tvůj nejoblíbenější cyklistický parťák?
S parťáky se to dost střídá. Je jich totiž hodně. Cyklisti jsou lidi, kteří se shlukují, vytvářejí skupinky, proto jezdím na kole. Je to hezké mít svoji skupinu, team. Jinak top parťáka mám svého Péťu Korďase.

Kolik kilometrů jsi najela v minulém roce?
Začínala jsem jezdit v žabkách a najela jsem okolo 2000 – 3000 tisíc km. Je to již dávný rok mého začátku cyklistiky (2009). Nyní jezdím už poslední 3 roky kolem 7000 – 8000 tisíc a mám i krásný dres. Ovšem musím podotknout, že otázka kolik není zase tak optimální, protože důležitější je, jak jsou kvalitně km najety.

Jaký výsledek považuješ za svůj největší úspěch a jaký máš vysněný?
Považuji za úspěch každý den, kdy mohu vyjet na kole. Závody jsou takovou nabíječkou pro nějaký vrcholný vnitřní pocit a já jezdím různou sortu závodů. Jela jsem silniční časovky, MTB časovky, XC trasičky mě poslední rok dost baví. Maratony tedy nejezdím. Měla jsem úraz kolene a bojovala jsem s léčbou 5 let, takže si dávám pozor a nepřetěžuji ho. Tratě 50 – 70 km mi vyhovují, takže pro mě top Sudety (myslím, že jsem je jela 4x a 4x 1. místo ve své kategorii), Drásal 1x – 2. místo kategorie, krásný závod. Neopomenu Malevil (1.) tam bylo i krásné posezení u stánku jménem Bemaniax. Potom jsou všechny závody na všech místech něčím parádní. Je to hlavně o lidech kolem tebe. Vysněný? …mám jenom vždy dojet závod tak, aby byl výkon podle představ a nic se mi nestalo.

Proč právě bemaniax?
Bemaniax ? To byla náhoda přes někoho, kdo řekl, pojď, je to dobrý team. Jojo byl to úžasný team a skvělí lidi. Jsem velice ráda, že jsem bemaniax poznala. Před 3 lety tam bylo asi 20 lidi a funkčnost skupiny byla úžasná. Asi vývoj všeho a všech to posunul tam kde to je. Před bemaniaxem jsem jezdila rok za CykloPoint Jičín a to bylo vážně o ničem. Budu ráda, když se bemaniax zvedne a začne nabalovat lidi. Lidi, kteří budou stát v první lajně a budou vidět 🙂

Sebastian Vlček

Jak jsi byl spokojený s minulou sezónou?
Minulá sezóna byla naprosto fantastická. Poprvé jsem vyhrál závod, poprvé jsem dojel úplně poslední, poznal jsem spoustu super bajkerů a získal zkušenosti k nezaplacení. Podařilo se mi udržet slušnou formu od dubna do září, takže i výsledkově to byla sezóna nad moje očekávání. Hodně jsem se posunul v technice, za což patří obrovský dík jičínský bandě, že mě vzali mezi sebe a pomáhají mi posouvat se dál.

Na jaký závod se letos nejvíc těšíš?
Momentálně čekám na to, až mi srostou vazy v kotníku, takže sezóna je zatím s otazníkem. Chci se dobře připravit na Sudety a MTB trilogy- to jsou závody s tak úžasnou atmosférou, že je chce člověk jet zas a znova. No a pak samozřejmě domácí Jičínská padesátka, to je srdcovka.

Pokud vím, jsi bývalý veslař. Proč si s tím seknul?
Vesloval jsem 12 let a dalo mi to do života hrozně moc. Ve 22 letech jsem nechal školy a šel jsem na zkušenou do pražské Dukly. Tam jsem nakonec zjistil, že ve veslovaní díru do světa neudělám, takže byla jasná volba začít pracovat a věnovat se rodině.

Jak se díváš na problém řidič/cyklista?
Já osobně se snažím jezdit víc na kole, takže na silnici jdu jen, když je to nezbytně nutné. Je pravda, že v dnešní uspěchané době to je pro cyklistu na silnici masakr. Řidič by si měl hlavně uvědomit, jak je ten cyklista oproti němu zranitelnej. Je to hlavně o mentalitě a myšlení lidí. V jiných zemích Evropy se řidič s cyklistou vzájemně respektují, tak proč by to nešlo i tady?

Proč právě BEMANIAX?
Na závodech v Bělohradě 2017 sem stál u výsledků a říkal jsem mému budoucímu tchánovi „Hele z tohodle týmu mě nikdo nepředjel, to bych za ně mohl jezdit“… o 2 dny později volal Bláža 😊

Pojďme do průhledna

S naším milým Luigim jsme se dostali do diskuze, jestli je vhodný průhledný dres resp. kratasy…….my si myslíme, že není vůbec na škodu…co vy?

Ekologie a my

Ekologie nám není vzdálená a tak jsme se rozhodli vyndat na trh nové papírové obaly, ve kterých si můžete naše výrobky pořídit. Dárkové balení v podobě papírové tuby s plechovým víčkem je luxusní záležitost, která jistě nebude po využití hnít na skládce. a pokud tak ne více jak dva roky.  Objednávky v eshopu dostávají automaticky nový tubusový obal, zakázková výroby si obaly může dokoupit k ceně dresu za cenu 15 Kč, samozřejmě s vaší firemní samolepkou na víčku.

Pin It on Pinterest

Share This