MONIKA KLAPKOVÁ

Pokud by sis mohla vybrat mezi Bradem Pittem a novým dresem od Bemaniax byl by to?
Brad je hezký chlap, má charisma, ale já jsem ze světa sportu, který je obklopen přírodou, cykloblázny, takže dres je na prvním místě s tím, že jsem si oblíbila barvy a design bemaniaxu 🙂

Kdo je tvůj nejoblíbenější cyklistický parťák?
S parťáky se to dost střídá. Je jich totiž hodně. Cyklisti jsou lidi, kteří se shlukují, vytvářejí skupinky, proto jezdím na kole. Je to hezké mít svoji skupinu, team. Jinak top parťáka mám svého Péťu Korďase.

Kolik kilometrů jsi najela v minulém roce?
Začínala jsem jezdit v žabkách a najela jsem okolo 2000 – 3000 tisíc km. Je to již dávný rok mého začátku cyklistiky (2009). Nyní jezdím už poslední 3 roky kolem 7000 – 8000 tisíc a mám i krásný dres. Ovšem musím podotknout, že otázka kolik není zase tak optimální, protože důležitější je, jak jsou kvalitně km najety.

Jaký výsledek považuješ za svůj největší úspěch a jaký máš vysněný?
Považuji za úspěch každý den, kdy mohu vyjet na kole. Závody jsou takovou nabíječkou pro nějaký vrcholný vnitřní pocit a já jezdím různou sortu závodů. Jela jsem silniční časovky, MTB časovky, XC trasičky mě poslední rok dost baví. Maratony tedy nejezdím. Měla jsem úraz kolene a bojovala jsem s léčbou 5 let, takže si dávám pozor a nepřetěžuji ho. Tratě 50 – 70 km mi vyhovují, takže pro mě top Sudety (myslím, že jsem je jela 4x a 4x 1. místo ve své kategorii), Drásal 1x – 2. místo kategorie, krásný závod. Neopomenu Malevil (1.) tam bylo i krásné posezení u stánku jménem Bemaniax. Potom jsou všechny závody na všech místech něčím parádní. Je to hlavně o lidech kolem tebe. Vysněný? …mám jenom vždy dojet závod tak, aby byl výkon podle představ a nic se mi nestalo.

Proč právě bemaniax?
Bemaniax ? To byla náhoda přes někoho, kdo řekl, pojď, je to dobrý team. Jojo byl to úžasný team a skvělí lidi. Jsem velice ráda, že jsem bemaniax poznala. Před 3 lety tam bylo asi 20 lidi a funkčnost skupiny byla úžasná. Asi vývoj všeho a všech to posunul tam kde to je. Před bemaniaxem jsem jezdila rok za CykloPoint Jičín a to bylo vážně o ničem. Budu ráda, když se bemaniax zvedne a začne nabalovat lidi. Lidi, kteří budou stát v první lajně a budou vidět 🙂

Pin It on Pinterest

Share This