1998 – 2000

Všechno začalo v roce 1998…
…kdy se při prohlížení německého časopisu MOUNTAINBIKE zrodila v hlavě jednoho nadšeného hobby bikera myšlenka na výrobu triček s cyklistickými potisky. Sám po nějakém toužil a tenkrát jediné dostupné tričko značky PrimalWear bylo tou dobou za skoro 10% jeho tehdejšího platu….no to musí klapnout, pomyslel si a nápad byl na světě. Ten biker se jmenoval Vlada Blažek a tou dobou pořádal již druhý ročník cyklistického festivalu BikeFest.

 

2000-2001

Za půjčených 70.000 káčé z jedné tradiční banky si v prosinci roku 2000 dovezl cca. 300 kusů triček, jež nechal vyrobit u tehdy snad poslední velké textilní firmy fungující na českém trhu SINTEX. Trička byla pěkná, ale co potisk? Sednuv ke stolu, Corelu ni Adobe neznajíc si ručně naskicoval pár prvotních obrázků, jež nechal zpracovat kamarádem grafikem a vytisknout u jednoho Semilského garážového tiskaře. 300 triček se dnes jeví jako pár kousků, ale hromada to byla řádná…šup s ní do tatínkovi modré Škody 105 Standard a hurá na tehdejší trh. Cyklistické obchody přijaly moje trička trochu s rozpaky, přesto se jich pár desítek prodalo…nadšení neupadalo. Jako značku jsme jim vymysleli entusistický název BIKEMANIX, jež nám vlastně uplně zdarma ztvárnil spolužák ze školy Standa Dlouhý. Stando dodnes díky!

2001 – 2004

Hned v následujících měsících se ukázalo, že úzký sortiment triček s cyklistickými motivy nebude uplně to pravé podnikatelské nebe…a tak Bláža začal navštěvovat s nabídkou i obchody outdorové. Díky jim zmizel 200 kusový zbytek první várky za dva týdny. Vydělané peníze šly znovu do oběhu a na světě se objevilo dalších 500 kusů triček. Zmizely za měsíc..hurá, „asi to bude dobré“, pomyslel si Bláža a pustil se do 1000kusové série nových triček. Úspěšný vstup na outdoorový trh nás přivedl na myšlenku opustiti cyklitickou značku BIKE a přejmenovat se na BeManiax.

 

Začali jsme tisknout všelijaké sportovní motivy na trička vlastní produkce, která: „Nebyla vyrobena v Číně, ale v Jičíně“. Na cyklistickém trhu jsme tenkrát pohořeli, všechna trika se začala prodávat v outdoru.  Od roku 2002 tak již začaly měsíčně vznikat tři 500-kusové série triček ve vlastním střihu a legendárním provedení s větráním. Usídlili jsme se blízko Jičína v dílně dnešního kolegy Mirka Holmana ve Starých Hradech a pořídili si sklad a obchod v Lázních Bělohrad. Do hry vstoupil kamarád Dan Šír, který vydržel na dealerském postu až do roku 2012. Několik let jsme pak vyráběli ročně 15-20.000 ks triček.

2004-2009

Přiložili jsme „pod kotel“ a v roce 2005 jsme vyrobili první zakázkové dresy. Hezký počin, ale při náročnosti a externí výrobě také trochu nevděčný. Po pár pokusech kupujeme v roce 2009 vlastní sublimační technologii a zařizujeme kancelář a obchodní prostory v Liberci. Do týmu vstupuje kolega Pavel Kotůček, jež má dresy na starosti.

 

2009 – 2017

…s hypotéční krizí, která na nás dopadla v roce 2008 nám spadla výroba bavlněných triček o desítky procent a tak se firma čím dál více sooustředí na zakázkové výroby cyklistických věcí.

Postupně jsme vyvinuli originální modely cyklistických dresů a nabízíme nadstandardní zakázkové dresy pro cyklistiku a běhání….

V balvněném sortimentu se naštěstí děje pomalý  návrat textilní výroby do České Republiky a tak držíme prapor české výroby nahoře. Nabízíme kvalitní zakázková trička pro týmy a firmy, jež to dokáží ocenit. Stále jsou i tací, a tak hrdě posíláme do světa výrobky s labelem: “ beMANIAX – Nebylo vyrobeno v Číně, ale v Jičíně! “

Současnost

Dnes je začátek roku 2018, kotel nám hoří stále a my tak jedeme vpřed. Jedině díky Vám, našim zákazníkům,
děkujeme a držte nám i nadále palce.

 

Po 18. letech naší existence se soustředíme na kvalitní cyklitické dresy ve vysoké kvalitě provedení. V cyklistických terénech České Republiky můžete potkávat náš hobby cyklo team – beMANIAX Madbike v jehož řadách rádi přiivítáme i Tebe.

Pin It on Pinterest

Share This